CRA Winter League Final Results 2010 PDF Print E-mail
Written by Alan Martin   
Thursday, 11 March 2010 21:07

Here are the final results. Once again, many thanks for competing in the CRA Winter League.

The PROVISIONAL dates for 2011 are 16th January, 20th February, 6th March. We hope to see you again next year.

CRA WINTER LEAGUE 2010 FINAL RESULTS AFTER 3 LEGS

 
Crew no. Club M/W Crew Name I.D. No. January Time February Time March Time Cumulative Time CATEGORY WINNER  
101 X-Press Men IM2 8 Goyder 1301 10:47 09:47 09:22 29:56 FASTEST 8 & IM2 8  
102 City of Cambridge Men IM3 8 City 1 1101 10:29 10:24 09:52 30:45 IM3 8  
301 City of Cambridge Men Vet C 8 Nelder 1305 11:02 10:21 09:50 31:13    
103 City of Cambridge Men IM3 8 City 2 1102 10:55 10:36 09:46 31:17    
401 Cantabs Men IM3 8 Copeland 1403 10:51 10:43 09:46 31:20    
201 City of Cambridge Men IM2 8 City 2 1202 11:19 10:33 09:39 31:31    
402 Sudbury Men IM2 8   1401 11:12 10:33 09:55 31:40    
302 Rob Roy Men IM3 8 Galbraith 1303 11:21 10:21 09:59 31:41    
204 Cantabs Men J 18 8 Hills Road 1208 11:27 10:27 10:14 32:08    
105 X-Press Men Vet C 8 Fowlie 1 1105 11:08 10:57 10:13 32:18    
403 St Neots Men IM3 8   1404 11:38 11:11 10:13 33:02    
106 City of Cambridge Men Nov 8 Enterprise 1 1109 11:45 11:12 10:19 33:16 NOVICE 8  
303 Sudbury Men IM1 4+   1310 11:53 11:01 10:39 33:33 FASTEST 4+  
405 St Ives Men Vet B 4X   1405 11:50 11:20 10:31 33:41 FASTEST 4X  
406 Hornets/City Men Vet E 8   1358 11:47 11:31 10:25 33:43    
206 City of Cambridge Men IM2 4+ Cornegruta 1219 11:55 11:22 10:29 33:46    
109 Northampton Men IM3 8   1103 11:57 11:52 10:09 33:58    
209 Cantabs Men IM3 4X Ouroussoff 1215 12:01 11:18 10:45 34:04    
107 Cantabs Men Vet D 8 Guy Faulkes 1108 12:02 11:38 10:37 34:17    
108 Norwich Men IM2 4+ Marler 1113 11:57 11:45 10:42 34:24    
211 Star Club Men Vet E 8 Stanbridge 1211 12:17 11:31 10:37 34:25    
213 Leys School Men  J18 8   1210 12:17 11:53 10:15 34:25    
305 Cambridge '99 RC Women IM3 4X Bowden 1328 12:26 11:26 10:54 34:46 FASTEST WOMEN'S CREW  
306 Star Club Men Vet D 8 Stanbridge 1311 12:30 11:30 10:48 34:48    
308 Cambridge Veterans Women Senior 8 Brown 1308 12:28 11:35 10:54 34:57 FASTEST W8  
307 City of Cambridge Men IM1 2X Wyborn 1313 12:28 11:34 11:00 35:02 FASTEST 2X  
316 Cantabs Men Nov 4+ Hellen 1229 12:52 11:38 10:38 35:08    
110 Champion of the Thames Men Vet C 8 Hutchison 1107 12:31 12:03 10:35 35:09    
310 Star Club Women IM3 8 Keene 1321 12:35 11:30 11:09 35:14 W IM3 8  
311 Cantabs Women IM3 8 Vanderhoof 1319 12:33 11:49 10:56 35:18    
309 Cantabs Men Vet D 8 Gunning 1357 12:28 11:36 11:15 35:19    
314 Isle of Ely Men Vet D8 Littlewood 1302 12:51 11:31 11:04 35:26    
407 Norwich Men Nov 8 Thomas 1407 12:45 11:58 10:45 35:28    
404 X-Press Men IM3 8   1402 11:21 11:43 12:38 35:42    
304 Norwich Men Vet B 8 Underwood 1304 12:05 11:12 12:26 35:43    
214 Cantabs Men IM3 4+ Arnold 1218 12:19 12:14 11:16 35:49 IM3 4+  
408 Cambridge '99 RC Men Nov 4+ Perse (Batley) 1335 12:47 12:06 11:21 36:14    
216 St Neots Men IM3 4+ A 1221 13:03 11:52 11:23 36:18    
218 X-Press Men Vet C 4+ Fowlie 2 1224 12:43 12:18 11:21 36:22    
217 Sudbury Men Elite 2-   1234 12:45 12:14 11:25 36:24 FASTEST 2-  
409 Rob Roy Men IM2 2X Blanchard/Cutler 1416 12:43 12:15 11:26 36:24    
412 Cantabs Men IM3 2X 2wigletx 1426 12:48 12:14 11:25 36:27    
317 X-Press Men Vet D 8 Xorros 1312 13:02 11:44 11:42 36:28    
111 Hornets Men Vet F 4X Knights 1118 12:53 12:31 11:19 36:43    
220 Northampton Men Vet C 8   1306 13:06 12:20 11:28 36:54    
221 St Neots Men IM3 4+ B 1222 13:35 11:59 11:26 37:00    
219 X-Press Men Vet C 4+ Fowlie 3 1225 12:46 12:28 11:47 37:01    
222 Champion of the Thames Women IM3 8 Rutter 1213 13:07 12:30 11:26 37:03    
319 X-Press Men IM3 2- Dean 1133 13:15 12:18 11:42 37:15    
112 Norwich Men IM3 4+ Myers 1114 12:57 12:42 11:44 37:23    
413 Cantabs Men Nov 8 Poachers 1406 13:09 12:34 11:46 37:29    
223 X-Press Men Vet C 2- Cooper/Goyder 1235 13:06 12:39 11:48 37:33    
322 Sudbury Men IM3 4+   1327 13:36 12:38 11:22 37:36    
415 Champion of the Thames Men Vet D 2X Jones/Corbett 1424 13:14 12:32 11:52 37:38    
420 Rob Roy Men Vet B 1X Graf 1429 13:47 12:32 11:29 37:48 FASTEST 1X - JOINT  
225 City of Cambridge Men Nov 1X Marron 1243 13:21 12:36 11:51 37:48 FASTEST 1X - JOINT & Nov  
117 Cantabs Men Vet C 8 Hunter 1106 13:08 13:19 11:34 38:01    
115 City of Cambridge Men IM1 1X Wyborn 1132 13:23 12:53 11:45 38:01    
417 Star Club Men Vet C 4+ Chillingworth 1223 13:28 12:31 12:07 38:06    
226 Isle of Ely Mixed IM3 2X Turton/Turton 1231 13:42 12:33 11:52 38:07 FASTEST MIXED 2X  
321 Rob Roy Men IM1 1X Blanchard 1331 13:34 12:36 11:57 38:07    
318 Champion of the Thames Men Vet C 4X Christy 1326 13:19 12:11 12:40 38:10    
113 Star Club Women IM3 8 Thompson 1116 13:11 12:56 12:05 38:12    
422 Champion of the Thames Women Vet C 8 Sutcliffe 1412 13:32 12:48 11:56 38:16    
418 Cantabs Women IM3 8   1318 13:40 12:37 12:04 38:21    
325 Champion of the Thames Women IM3 8 Sutcliffe 1320 13:54 12:33 11:56 38:23    
231 Norwich Women IM3 2X Lister/Trehane 1237 13:45 12:52 11:49 38:26 FASTEST W2X  
227 Isle of Ely Men IM3 4X Goddard 1220 13:43 12:36 12:13 38:32    
235 Cantabs Men Vet F 8 InVeterEight 1212 13:58 12:55 11:46 38:39    
229 Champion of the Thames Mixed Vet C 2X Jones/Jones 1232 13:37 12:55 12:08 38:40    
326 Cambridge '99 RC Men J16 2X Perse (Noble) 1343 13:48 12:43 12:11 38:42 FASTEST J2X  
423 Rob Roy Men IM2 1X Saunders 1417 13:40 13:07 11:56 38:43    
228 St Neots Men J16 1X Josh Dexter 1252 13:23 13:04 12:19 38:46 FASTEST J1X  
416 City of Cambridge Men Nov 8 Voyager 2 1408 12:31 13:25 12:56 38:52    
233 Hollowell Scullers Men Vet D 1X Rudkin 1240 13:37 13:09 12:09 38:55    
120 Champion of the Thames Men Vet E 8 Munby 1110 13:43 13:21 11:53 38:57    
236 City of Cambridge Women IM3 8 Lance's Ladies 1214 13:59 12:59 12:01 38:59    
234 Northampton Women IM2 2X Westcott/Bell 1236 13:39 13:08 12:12 38:59    
119 Cambridge Veterans Men Vet G 8   1112 13:41 13:19 12:04 39:04    
237 Isle of Ely Women Nov 4X+ Kingsmill 1228 14:00 13:07 12:13 39:20 FASTEST W 4X+  
122 Champion of the Thames Women Nov 8 Laurenson 1122 13:55 13:16 12:18 39:29 W NOV 8  
328 Isle of Ely Women J14 4X+ Freeman 1338 13:56 13:09 12:34 39:39    
124 City of Cambridge Women Nov 8 Panthers 1 1123 13:56 13:45 12:02 39:43    
427 Norwich Women Nov 4+ Lister 1432 13:56 13:16 12:31 39:43 FASTEST W 4+  
329 City of Cambridge Men J16 2X Higgins 1344 14:28 12:46 12:32 39:46    
123 Isle of Ely Men IM3 1X Turton 1137 14:21 13:16 12:11 39:48    
425 Sudbury Women Nov 4X+   1433 13:41 13:29 12:40 39:50    
330 Chesterton Women Nov 8 A 1323 14:05 13:25 12:22 39:52    
332 Champion of the Thames Women Nov 8   1322 14:46 12:48 12:22 39:56    
429 St Ives Mixed J16 2X Enticknap/Lilley 1441 13:54 13:35 12:36 40:05    
126 Cantabs Men IM3 1X McBirnie 1136 14:01 13:48 12:23 40:12    
333 Deben Men J17 1X Lawrence 1352 14:18 13:19 12:35 40:12    
432 Cantabs Women IM3 1X Eldred 1445 14:10 13:30 12:40 40:20 FASTEST W 1X + IM3 1X  
431 Isle of Ely Women IM3 2X Cotgrove/Turton 1437 14:07 13:32 12:43 40:22    
430 Star Club Men Vet D 2- Lamb/Talboys 1423 13:58 13:37 12:48 40:23    
127 Cantabs Men Vet C 1X Richardson 1138 14:17 13:38 12:35 40:30    
428 Chesterton RC Women Nov 8 B 1414 14:27 13:02 13:02 40:31    
240 Champion of the Thames Men J14 2X Wheatley 1249 14:20 13:32 12:40 40:32    
438 Cambridge '99 RC Men J15 4X+ Perse (McLellan) 1434 14:40 13:10 12:51 40:41    
247 Rob Roy Men Vet F 2X Dawkins/Davies 1233 15:41 13:06 12:07 40:54    
439 Rob Roy Women IM3 4X Bowker-Laing 1125 14:35 13:55 12:25 40:55    
128 X-Press Women IM3 4+ One Four All 1127 14:16 13:56 12:56 41:08    
335 St Radegund Women Vet E 8 Free Radicals 1324 14:57 13:16 13:02 41:15    
129 City of Cambridge Men Nov 1X Bracegirdle 1242 14:57 13:44 12:38 41:19    
244 Champion of the Thames Women J15 4X+ Stewart 1248 14:41 13:44 12:55 41:20    
338 Northampton Men Nov 1X Pate 1350 15:15 13:27 12:44 41:26    
441 St Ives Men Vet C 4+   1410 14:44 13:58 12:47 41:29    
440 Cross Keys BC Women IM3 1X Harbour 1446 14:40 13:51 12:58 41:29    
131 City of Cambridge Women IM3 1X Bailey 1143 14:53 13:59 12:38 41:30    
248 City of Cambridge Women Nov 8 St Marys 1241 14:48 14:03 12:56 41:47    
133 Sudbury Men J16 4+   1130 15:17 13:54 12:42 41:53    
245 Cambridge '99 RC Women IM3 1X Ferrara 1444 14:40 13:53 13:21 41:54    
341 St Neots Women IM2 4+   1329 15:47 13:25 12:43 41:55    
336 Deben Men Vet D 4+ Churcher 1336 14:39 13:45 13:35 41:59    
134 Isle of Ely Men Nov 2- Wilcox/Dolby 1134 15:16 13:57 12:52 42:05    
132 Cambridge '99 RC Women Nov 1X Ferrara 1354 14:46 14:24 12:59 42:09 FASTEST W Nov 1X  
339 Sudbury Mixed Vet E 2X   1346 15:08 13:47 13:18 42:13    
342 Sudbury Men J14 2X   1345 15:33 13:46 12:55 42:14    
442 St Ives Men J13 2X Watson/Gawin 1450 14:51 14:03 13:29 42:23    
137 Champion of the Thames Women Vet C 8 Haynes 1120 15:07 14:20 13:03 42:30    
139 City of Cambridge Men J16 1X Hughes 1145 15:01 14:27 13:15 42:43    
138 St Neots Women IM3 4+   1126 15:05 14:22 13:25 42:52    
249 Sudbury Men Vet F 1X Arnott 1246 15:18 14:24 13:15 42:57    
444 Cambridge '99 RC Men J16 2X Hennell/Taylor 1457 14:30 15:10 13:17 42:57    
344 Champion of the Thames Women Nov 1X Phenna 1356 15:37 14:01 13:19 42:57    
443 Cantabs Women Vet D 1X Holt 1447 15:02 14:20 13:37 42:59    
140 City of Cambridge Women Nov 8 St Marys 1124 15:05 14:41 13:31 43:17    
141 Cantabs Women J18 1X Dix 1152 15:32 14:30 13:16 43:18    
144 Isle of Ely Women J15 4X+ Peachey 1131 15:41 14:23 13:18 43:22    
345 Sudbury Women Nov 2X   1348 15:43 14:17 13:25 43:25    
250 Isle of Ely Women IM3 1X Cotgrove 1251 15:13 14:29 13:44 43:26    
143 Champion of the Thames Mixed Vet D 2X Smith/Howlett 1128 15:16 14:47 13:28 43:31    
145 Isle of Ely Women J14 2X Freeman/Milne 1149 15:42 14:53 13:04 43:39 FASTEST WJ 2X  
445 Deben Mixed J17 2X Lawrence/Stocker 1439 15:00 14:51 14:11 44:02    
449 Champion of the Thames Women Vet C 8 Neal 1413 15:32 14:35 14:21 44:28    
148 Champion of the Thames Women J18 2X Emond 1147 16:14 14:51 13:25 44:30    
451 Champion of the Thames Mixed Nov 2X Schafer 1438 16:01 14:47 13:57 44:45    
149 Sudbury Women J16 2X   1148 16:29 15:38 13:21 45:28    
454 Rob Roy Men J12 1X McCluskie 1451 16:01 15:23 14:18 45:42    
455 Isle of Ely Women J14 2X Sandercock/Every 1449 16:46 15:17 13:58 46:01    
347 Cambridge '99 RC Women Nov 4+ Perse (O'Hanlon) 1431 16:25 14:42 14:57 46:04    
151 Isle of Ely Women J14 1X Bradbury 1155 16:40 16:10 14:17 47:07    
452 St Neots Women Vet E 1X Knowles 1448 16:03 15:06 16:16 47:25    
153 Cantabs Women Nov 8 Luckhurst 1121 17:12 16:51 14:33 48:36    
355 Isle of Ely Women Nov 2X Aslett/Tredgett 1142 18:26 16:30 15:13 50:09    
457 Sudbury Women Nov 1X (adaptive)   1455 24:17 22:19 21:18 01:07:54 ADAPTIVE  
                       
CREWS NOT ROWING ALL 3 LEGS              
202 Norwich Men IM2 8 Brett 1203 10:43   10:05 20:48    
212 Champion of the Thames Men J 8 Millar 1209   11:42 10:40 22:22    
208 Champion of the Thames Men Nov 8 Gay 1206 12:01   10:36 22:37    
207 Champion of the Thames Men Vet D 4X Ferguson 1217 12:00   10:51 22:51    
210 City of Cambridge Men IM2 4+ Lodge 1205 11:50 11:34   23:24    
215 Rob Roy Men Vet C 4X Rutter 1216 12:40   11:30 24:10    
320 Cambridge '99 RC Men J17 1X Mitchell 2355   12:21 11:56 24:17    
315 X-Press Men Nov 8 Legends 1316 12:47 11:42   24:29    
114 City of Cambridge Men IM1 1X Stewart 1456 13:12   11:43 24:55    
232 Cambridge '99 RC Mixed J16 2X Mitchell/Kent 2255   13:00 11:58 24:58    
230 Champion of the Thames Men Vet C 8 Howlett/Schafer 1204 13:41   11:36 25:17    
356 Northampton Mixed Vet C 2X   2329   12:53 12:30 25:23    
424 Cambridge '99 RC Men J15 2X Perse (Gardiner) 1442   13:09 12:20 25:29    
118 Northampton Women IM3 8   1115 13:33   12:06 25:39    
419 Cantabs Women IM3 4X   1418 13:40   12:13 25:53    
327 Northampton Men IM1 1X Japp 1330 13:58 12:44   26:42    
135 Champion of the Thames Women Vet C 8 Evans 1119   14:08 12:47 26:55    
121 City of Cambridge Men Nov 1X Eakins 1139 13:37 13:31   27:08    
242 St Radegund Women Nov 8 Rad 1 1227 14:28   12:45 27:13    
437 Deben Mixed J17 2X Shire/Anscombe 1440 14:32   12:50 27:22    
243 Deben Women J17 1X Aubugeau-Williams 1253 14:34   12:49 27:23    
434 Deben Women J 1X Aubugeau-Williams 1453 14:24   12:59 27:23    
152 Rob Roy Men IM1 4X Wilkins 1104 16:46 10:41   27:27    
125 Star Club Mixed Vet D 2X Whiteman/Parker 1129 14:26 13:18   27:44    
239 St Neots Women J17 1X Polly Hetherington 1254 14:22 13:26   27:48    
334 X-Press Women Vet C 8 XPW 1 1309 14:43 13:27   28:10    
246 Rob Roy Men Nov 1X Cutler 1245 14:52 13:50   28:42    
357 Northampton Women J14 2X   2350   14:48 14:19 29:07    
136 Cambridge '99 RC Women IM2 1X Blackford 1443 14:50 14:27   29:17    
450 Deben Men IM3 1X Cumberland 1428 15:43   13:53 29:36    
353 Deben Men Vet C 1X Cumberland 1347 15:58   13:42 29:40    
348 Deben Women Nov 2X Morton 1349   15:16 14:29 29:45    
152 Sudbury Men J14 2X   1135   16:48 12:58 29:46    
446 Deben Men Vet F 2X Davey/Churcher 1425 15:24 14:35   29:59    
150 Star Club Women Vet E 1X MacDonald-Smith 1151   15:39 14:28 30:07    
346 Cantabs Women Nov 8 Hills Road 1325 16:29 14:22   30:51    
146 City of Cambridge Men J15 1X Higgins 1146 15:49 15:03   30:52    
254 Champion of the Thames Women J15 1X Emond 1255 16:15   14:43 30:58    
147 Isle of Ely Women IM3 1X Turton 1144 16:01 14:59   31:00    
155 Granta Skiff Club Men Nov Skiff Suess 2156   22:01 18:42 40:43    
154 Granta Skiff Club Men Nov Skiff Muston 1156 23:40   19:03 42:43    
                       
156 Rob Roy Men IM2 8 Saunders 3156     09:51 09:51    
203 Sharks Men Open 8 Gripper 1201 10:49     10:49    
205 City of Cambridge Men IM3 8 Enterprise 2A 2256     10:58 10:58    
257 Sharks Men Elite 2- Jack/Ian 2257   11:22   11:22    
411 St Neots Men J 2X Dexter 1427     11:32 11:32    
206 City of Cambridge Men Nov 8 Enterprise 2 1207 11:46     11:46    
421 Cambridge '99 RC Men Nov 8 Perse (Hannington) 1409     11:54 11:54    
359 Hollowell Sculls Men Vet C 1X Rudkin 3359     12:08 12:08    
313 Sharks Men IM1 2- Stewart 1314 12:38     12:38    
410 Hollowell Scullers Men Vet C 2X Rudkin/Pearson 1422 12:43     12:43    
314 Oundle School Men Nov 4+ D  1334 12:46     12:46    
119 X-Press Men Vet E 8 Green 1111   13:07   13:07    
415 Oundle School Men Nov 4+ B 1420 13:10     13:10    
224 Cantabs Men Vet C 4+ Fluffer 1226 13:16     13:16    
231 Champion of the Thames Men Vet C 8 Howlett/Schafer 1204 13:41     13:41    
322 Oundle School Women J15 4X+ C 1339 13:41     13:41    
323 Oundle School Men Nov 4+ C 1333 13:43     13:43    
241 City of Cambridge Women Nov 2X Durand 1247     13:51 13:51    
425 Oundle School Women J15 4X+ A 1435 13:55     13:55    
123 City of Cambridge Women IM3 2X Richer and Kaye 1141 14:06     14:06    
331 Star Club Men Vet D 2X Whiteman/Parker 1315 14:14     14:14    
358 Rob Roy Women J16 2X Bedford/Martin 3358     14:17 14:17    
354 Rob Roy Women J13 1X Bland 3354     14:18 14:18    
238 Hollowell Scullers Men Vet C 1X Pearson 1239 14:21     14:21    
433 X-Press Women Nov 8 XPW 2 1415 14:22     14:22    
432 Oundle School Men Nov 4+ A  1419 14:24     14:24    
435 Oundle School Women J16 1X   1454 14:31     14:31    
129 City of Cambridge Men Nov 4+ Excelsior 1 1117 14:47     14:47    
349 Sudbury Mixed J14 4X+   3349     14:50 14:50    
246 City of Cambridge Women IM3 1X Richer 1250 14:53     14:53    
349 Sudbury Women Vet E 1X 2349   14:56   14:56    
337 Isle of Ely Men IM2 1X Turton 1332 15:03     15:03    
453 St Ives Men Nov 4+   1421   15:14   15:14    
255 Cantabs Women Nov 1X Lesser 3255     15:14 15:14    
447 Oundle School Women J15 4X+ B 1436 15:30     15:30    
252 City of Cambridge Women Nov 1X Airey 1150 15:33     15:33    
356 Sudbury Mixed J13 4X+   2356   15:34   15:34    
142 Isle of Ely Women J18 1X  Milne 1153 15:35     15:35    
344 Oundle School Women J15 4X+ D 1340 15:41     15:41    
253 Rob Roy Women IM3 2X Bakri 1238 16:14     16:14    
254 City of Cambridge Men Nov 4+ Excelsior 2 1230 17:28     17:28    
354 City of Cambridge Women Nov 1X Dietz 1355 17:45     17:45    
456 Cambridge '99 RC Women Nov 1X Beresford 1452 18:50     18:50    
                       
                       
CRA WINTER LEAGUE 2010
VETERAN HANDICAP RESULTS AFTER 3 LEGS
             
Crew
No.
Club M/W Crew Entry by I.D. No. January H/Cap Time February H/Cap Time March
H/Cap
Time
Cumulative Time Cumulative
H/Cap Time
 
301 City of Cambridge Men Vet C 8 Hannah James 1305 10:50 10:09 09:40 31:13 30:39 Fastest Vet 8 & Vet C 8
406 Hornets/City Men Vet E 8 Paul Knights 1358 10:57 10:42 09:38 33:43 31:17 Vet E 8
105 X-Press Men Vet C 8 Allan Fowlie 1105 10:56 10:45 10:03 32:18 31:44  
211 Star Club Men Vet E 8 Katrina Payne 1211 11:27 10:42 09:50 34:25 31:59  
107 Cantabs Men Vet D 8 Mike Ellis 1108 11:30 11:07 10:07 34:17 32:44 Vet D 8
306 Star Club Men Vet D 8 Katrina Payne 1311 11:58 10:59 10:18 34:48 33:15  
309 Cantabs Men Vet D 8 Phil Gunning 1357 11:56 11:05 10:45 35:19 33:46  
314 Isle of Ely Men Vet D 8 Jo Cotgrove 1302 12:19 11:00 10:34 35:26 33:53  
119 Cambridge Veterans Men Vet G 8 John Martin 1112 12:06 11:47 10:34 39:04 34:27  
110 Champion of the Thames Men Vet C 8 David Levien 1107 12:19 11:51 10:25 35:09 34:35  
317 X-Press Men Vet D 8 Caroline Stephenson 1312 12:30 11:13 11:12 36:28 34:55  
235 Cantabs Men Vet F 8 Mike Walker 1212 12:48 11:47 10:40 38:39 35:15  
304 Norwich Men Vet B 8 James Hayward 1304 12:05 11:12 12:26 35:43 35:43  
220 Northampton Men Vet C 8 Chris Sentence 1306 12:54 12:08 11:18 36:54 36:20  
120 Champion of the Thames Men Vet E 8 David Levien 1110 12:53 12:32 11:06 38:57 36:31  
117 Cantabs Men Vet C 8 Mike Hunter 1106 12:56 13:07 11:24 38:01 37:27  
                       
218 X-Press Men Vet C 4+ Allan Fowlie 1224 12:43 12:18 11:21 36:22 36:22 Fastest Vet 4+ & Vet C 4+
219 X-Press Men Vet C 4+ Allan Fowlie 1225 12:46 12:28 11:47 37:01 37:01  
417 Star Club Men Vet C 4+ Katrina Payne 1223 13:28 12:31 12:07 38:06 38:06  
336 Deben Men Vet D 4+ John Churcher 1336 14:18 13:25 13:15 41:59 40:58  
441 St Ives Men Vet C 4+ Rebecca Williams 1410 14:44 13:58 12:47 41:29 41:29  
                       
111 Hornets Men Vet F 4X Paul Knights 1118 11:39 11:19 10:09 36:43 33:07 Fastest Vet 4X
405 St Ives Men Vet B 4X Rebecca Williams 1405 11:50 11:20 10:31 33:41 33:41  
318 Champion of the Thames Men Vet C 4X David Levien 1326 13:06 11:58 12:28 38:10 37:32  
                       
233 Hollowell Scullers Men Vet D 1X Andrew Rudkin 1240 13:00 12:35 11:35 38:55 37:10 Fastest Vet 1X
420 Rob Roy Men Vet B 1X Stefan Graf 1429 13:47 12:32 11:29 37:48 37:48  
249 Sudbury Men Vet F 1X Mike Arnott 1246 13:59 13:08 12:01 42:57 39:08  
127 Cantabs Men Vet C 1X David Richardson 1138 14:03 13:25 12:22 40:30 39:50  
                       
229 Champion of the Thames Mixed Vet C 2X David Levien 1232 13:37 12:55 12:08 38:40 38:40 Fastest Mixed 2X
339 Sudbury Mixed Vet E 2X Andrew Blit 1346 14:25 13:06 12:38 42:13 40:09  
143 Champion of the Thames Mixed Vet D 2X David Levien 1128 14:53 14:26 13:07 43:31 42:26  
                       
422 Champion of the Thames Women Vet C 8 David Levien 1412 13:18 12:35 11:44 38:16 37:37 Fastest W Vet 8 & W Vet C 8
335 St Radegund Women Vet E 8 Alison Deary 1324 14:16 12:37 12:24 41:15 39:17  
137 Champion of the Thames Women Vet C 8 David Levien 1120 14:53 14:07 12:51 42:30 41:51  
449 Champion of the Thames Women Vet C 8 David Levien 1413 15:18 14:22 14:09 44:28 43:49  
Last Updated on Thursday, 11 March 2010 21:09